Co to jest dom energooszczędny?

solv
ith

Zacznijmy może od tego że domy energooszczędne są jak sama nazwa wskazuje budowlą oszczędną, w taki sposób że domy te pochłaniają począwszy od czterech aż do pięciu poziomów mniejsze ilości energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu inaczej niż zwyczajne domy jednorodzinne przy czym kosztują one zaledwie od 5% do 6% więcej aniżeli zwyczajne domy, a jeszcze 4 lata temu wcześniej były o 10% droższe w zestawieniu do zwyczajnych murowanych domów, przez lata intratność w skali oszczędności gdy chodzi o budowle tych że domów się zwiększa, teraz coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Podwyżki cen energii użytkowej, które co roku widujemy jeszcze bardziej zachęcają nas do budowy tychże domostw, które to mają na celu redukcje tych różnic.

Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok podczas gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.

Domy energooszczędne są domami, które między innymi:
• Mają zagwarantowaną nadzwyczaj dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich,
• Nie posiadają prawie całkowity brak mostków termicznych,
• Mają sprawny układ wentylacji pokojów w naszym domu,
• Posiadają instalację grzewczą o niezmiernie wysokiej jakości wykonania.

Dodatkowo domy energooszczędne

zużywają niesłychanie małą dawkę energii elektrycznej w eksploatacji, dzieje się tak z powodu jak w największym stopniu ukróconego aż do minimum stopnia zużycia prądu z oświetlenia oraz z urządzeń elektrycznych. To w ogóle powoduje zarówno znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla tudzież stara się on stosować jak największej ilości energii odnawialnej jak choćby promienie słoneczne, wiatr czy również energia gruntowa.

Promocja firmy budującej domy

Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych, gwarantujemy państwu naszą jakość oraz niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!