Czym są pompy zębate, oraz w czym one nam się przydają?

solv
ith

pompa zębata przynależy do pomp typu wyporowych rotacyjnych. Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwojgu z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.

Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu

polegają na rotacji dwóch identycznie wyglądających kół zębatych. Są ułożone w możliwie jak najściślejszy sposób we wnętrzu całej pompy. Ciecz znajdująca się we wnętrzu komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych. Zagarniają one bezpośrednio do przestrzeni znajdującej się dokładnie pomiędzy zębatkami naszych kół. Następnie są one transportowane bezpośrednio aż do komory tłocznej całej pompy. Oczywiście pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane przez czynniki znajdujące się poza naszą pompą.

Pompy zębate należą do pomp,

które owe charakteryzują się prostą konstrukcją, niewielkim stopniem skomplikowania działania niemniej jednak idącej w parze z tym dużą niezawodnością, pompy te należą do rodzaju pomp o stałej wydajności. Ciśnienie które znajduje się we wnętrzu komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 do prawie 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy obliczyć zestawiając ze sobą biegłość naszej pompy wraz z jej efektywność teoretyczną w iloczynie. Ilość obrotów jakie mogą przeprowadzić pompy zębate wynosi aż wiele przeróżnych oraz mieszczą się one w dużym przedziale od blisko 500 do aż powyżej 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna głównie od jednego czynnika, którym jest wysoka podwyższona temperatura cieczy znajdującej się w środku naszej komory ssawnej.

Promocja witryny internetowej

Nasza firma all-pumps bez wątpienia może pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych oraz bezkonkurencyjną możliwością wyboru pompy na swoje własne potrzeby w związku z naszym ogromnym asortymentem. Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!