Dzięki czemu możemy się pozbyć opryszczki?

solv
ith

Opryszczka na ustach to koszmar nie tylko kobiet lecz też mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może powstać w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd i wstrętny wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV a również jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, tudzież precyzyjnie Herpes simplex virus to wirus, który powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest relatywnie powszechne zaś w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje ani jeden patent na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, że jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę należy kurować i zadbać o to, aby nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus cyklicznie zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

Jak pozbyć się opryszczki?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu czy też przecieranie cebulą może powodować rozproszenie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką wypada począć od czasu wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd oraz pieczenie skóry. Aby skrócić czas infekcji wypada zaaplikować preparaty wysuszające tudzież chroniące przed nawrotem choroby. Warto skierować uwagę, czy maść na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na uśpienie wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje cykliczność występowania opryszczki, a kto wie może nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.

Profilaktyka, czyli inaczej jak zadbać o usta narażone na infekcję.

Niestety jeszcze nie istnieje metoda na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy aktualnie pracują nad szczepionką przeciw wirusowi HSV. Do tego czasu przystoi zadbać o wzmocnienie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje ryzyko wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest również krem przeciwko opryszczce Spirularin, który chroni usta przed szkodliwymi czynnikami tj. promienie uv tudzież przed zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, obejmujący naturalne składniki (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji oraz dba o odpowiednie nawilżenie ust.

Wp-cosmetics.pl?