Jak charakteryzują się ciekawe strony internetowe?

solv
ith

Strony internetowe są rozwiązaniem wspomagającym firmę, dlatego musi być łatwa do odszukania w wyszukiwarkach, a szczególnie w Google, oraz na bieżąco aktualizowana: wstawianie nowych wpisów, nowych artykułów, projektów, referencji. Te czynności przełożą się na większe zyski spółki. W opinii badań 92% ktajowych przedsiębiorców korzysta z lecz tylko 54% spółek ma własną stronę internetową. Jak więc zrobić stronę internetową, która przyciągnie nowych konsumentów? Co trzeba zrobić, zanim umówimy się na rozmowę z agencją interaktywną?

daje nam to możliwość na tworzenie swojego wizerunku w internecie, na prezentowanie swoich przeprowadzonych projektów.
Strona internetowa konkurencji może posłużyć nam za inspirację, w związku z tym wskazane jest sprawdzić jak wyglądają ich witryny, zanotować sobie, co nam się podoba. Strona ma przyciągać uwagę i być prosta w obsłudze, by klient bez problemu zdołał wyczytać potrzebne wiadomości i możliwie wygodnie złożyć zamówienie. Należy pamiętać, że strona internetowa ma być robiona pod kątem klienta.
Istotna jest szata graficzna, więc kolejną rzeczą jest wybór zdjęć, czy strona internetowa ma być prosta, elegancka, poważna czy nowoczesna. Wybór grafiki wybieramy pod firmę – tzn. jakie świadczy usługi i jak chce pozyskiwać nabywców. Strony internetowe to wirtualny szyld spółki – pierwsze spotkanie z możliwym użytkownikiem, dlatego też wypada zrobić dobre wrażenie. Witryna internetowa to narzędzie, które ma podwyższyć profity spółki.
Do wykonania strony potrzebne są materiały: logotyp, treści, zdjęcia. Te materiały należy zebrać jak najwcześniej, tak aby później nie opóźniać działań nad stworzeniem witryny. Wpisy na witrynę wskazane jest zoptymalizować pod kątem pozycjonowania w wynikach organicznych.
Znaczącą kwestią jest również czy strona internetowa ma być tworzona również pod kątem urządzeń mobilnych, czyli smartfony i tablety.
Dobra strona internetowa powinna:
Posiadać system administrowania treścią,
wyszukiwarkę
Powiadamiać o polityce cookies
Być jasna i prosta w użytkowaniu
Autor: http://coffeeine.pl