kosze na drewno

solv
ith

Jak wnieść styl prowansalski do mieszkania?
Mając ochotę dodać styl prowansalski do własnych domów musimy mieć świadomość, iż aranżacje w tym stylu wymagają dużej powierzchni oraz wystarczająco dużo światła, w innym wypadku nie przedstawiają się już tak porywająco.
Nie znaczy to iż nie jest dozwolone przemycić jakiś elementów stylu prowansalskiego do ciasnego domu w mieście. Nie poleca się wówczas jednak z nimi przesadzać by nie utworzyć karykatury aranżacji w stylu prowansalskim.
Mając ciasne mieszkanie, powinniśmy zdecydować się na bardziej minimalistyczne typy mebli, jakie jedynie subtelnie nawiązują do stylu prowansalskiego żłobieniami albo łagodną ornamentyką.
Styl prowansalski cechuje się podtrzymaniem jasnej kolorystyki, co z pewnością zwiększy optycznie nieduże wnętrze oraz nada mu świeżości. powodu wdrożeniu kilku dodatków , pasującej zastawy stołowej oraz tekstyliów, uzupełnimy wystrój oraz nadamy mu prowansalskiego szlifu, nie przesadzając z aranżacją .
Cechy specyficzne stylu prowansalskiego
Jak sama nazwa pokazuje styl prowansalski pochodzi z regionu Prowansji w południowej Francji. Umeblowanie w stylu prowansalskim mają ograniczoną, lecz wielce charakterystyczną ornamentykę. Są wytłaczane lub frezowane, czasami niekiedy z rzeźbiarskimi motywami nawiązującymi do natury. Przede wszystkim do roślin występujących w regionie Prowansji takich jak witki oliwne, lawenda, czy też winorośle.http://stylprowansalski.pl/